Teknoloji

Windows 10 Fall Creators Update İndirilmeye Sunuldu!

Windows 10 Fall Creators Update İndirilmeye Sunuldu!

Merhaba, bu makalemizde Windows 10’un kullanıcıların hizmetine sunduğu, kolaylık sağlayıcı uygulaması olan ve aslında köklü değişiklik yerine iyileştirilmiş bir sürüm olarak karşımıza çıkan Fall Creators Update hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İlk sinyallerin verilmesi ardından beklenmeye başlanan ve çok merak edilen Windows 10 Fall Creators Update güncellemesi dünya genelinde indirilmeye sunuldu.

Bu proram ile öncelikle, OneDrive dosyalarının indirmeden görüntüleyebilecek olmamız dikkat çekiyor. Sürekli senkronizasyon yapmak zorunda kalmadan dosya yöneticisi kullanılarak depolanmış dosyalara ulaşılabilecek.

Windows 10 Fall Creators Update İndirilmeye Sunuldu!-1

Movie Maker içerisine dahil olacak özellik olan Yeni Story Remix sayesinde fotoğraf ve videolarınızı seçip müzik, geçiş ve 3 boyutlu efektlerle dilediğiniz gibi slayt gösterileri hazırlayabileceksiniz. Ayrıca Fall Creators Update ile yeni Fotoğraflar uygulamasına sahip olacaksınız. Tüm fotoğraf organize etme ve düzenleme ihtiyaçlarınızı bu uygulama sayesinde karşılayacaksınız. Güncelleme ile Windows 10 kullanıcılarına bir işlem gerektirmeden programa dahil olacak. Uyumlu bir bilgisayar ve sanal gerçeklik başlığı ile bu özelliklerden faydalanabileceksiniz. Sanal gerçeklik konusunda da gelişmelere sahip.

Bu uygulama ile sistem; sıkıcı, düz tasarımın sadeliğinden ve gelenekselliğinden çıkarak modern bir tasarım haline getiriliyor. Çok boyutlu tasarım teknikleri, transparanlık, bulanıklık, ışık ve hareket gibi eklemeler olacak ve bu özellikler arayüzde fark yaratacak.

Windows 10 Fall Creators Update’de Ses kontrol süreci çok daha iyi hale getirildi. GPU görev yöneticisi içerisinde kullanım detaylarını gösterecek. Bu özellik oyuncuların işine yarayacak.

Windows 10 Fall Creators Update İndirilmeye Sunuldu!-2

‘’Beklendiği gibi köklü değişikliler sunmayan Windows 10 Fall Creators Update, daha çok genel kullanıcı deneyimini arttırmaya yönelik iyileştirmeler yapıyor. Güncellemenin en önemli yenilikleri arasında Fluent Design tasarım altyapısı yer alıyor. Bu tasarım yapısıyla Windows 10’un tüm cihazlarda eşit doğrulukta görünmesini hedefleyen Microsoft, buna rağmen modern görünen bazı değişiklikler de gerçekleştirmiş durumda. Bu noktada Windows Vista benzeri şeffaf pencereler ilk öne çıkan detaylardan olurken, artık herhangi bir uygulama içinde yer alan içerikler pencere dışına akıyormuş gibi görünüyor ve boyutlandırma işlemleri çok daha akıcı şekilde gerçekleşiyor. Zaman çizelgesi özelliğiyle geçmişte üzerinde çalıştığınız işi bulmanızı sağlayan Windows 10 Fall Creators Update, sanki hiç bırakmamışsınız gibi geçmiş dosyalarınıza, uygulamalarınıza ve sitelerinize geri gitme şansı tanıyor ve dijital asistan Cortana üzerinden Android telefonlardaki bildirimleri anlık olarak masaüstünde gösterebiliyor.’’

Ayrıca Windows Mixed Reality destekli olan Windows 10 Fall Creators Update güncellemesi, lisanslı Windows 10 kullanıcıları için ücretsiz.

Tüm Teknoloji Haberlerimiz İçin Sizi Şöyle Alalım :  Teknoloji Haberleri

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap