Mobil Teknoloji

WhatsApp’ta Konum Paylaşma Özelliği

WhatsApp'ta Konum Paylaşma Özelliği

Bu makalemizde WhatsApp’a gelecek olan bir özellikten bahsedeceğiz. Hepimizin bildiği gibi WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması. Kullanıcısı çok olduğu için WhatsApp sürekli kendini geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyor. İnsanlar tarafından beğenilen bazı özellikleri gün geçtikçe bünyesine dahil ederek daha kullanılır olma yolunda ilerliyor.

WhatsApp’a en son gelen özellik, anlık durum paylaşma özelliği idi. Bu özellikle 24 saatte kaybolan paylaşımlar yapılıyor, buna ‘’hikaye’’ de denebiliyor. İlk başlarda çok fazla kullanılmayıp sonra oldukça beğenilen bu özelliğe şimdi bir yenisi ekleniyor. Canlı konum paylaşma özelliği. Eklenecek olan bu özellik WhatsApp’tan önce Facebook Messenger uygulamasında, mayıs ayında sunulmuştu. Gelecek haftadan itibaren İOS ve android için WhatsApp uygulaması ile mevcut konumumuzu kişilerimizle anlık olarak paylaşabileceğiz.

Whatsapp Konum Paylaşma

Konum başlı başına insan hayatını kolaylaştıran bir özellik. Bilmediğimiz adreslere kolaylıkla gitmemizde, bilmediğimiz yerleri bulmamızda yardımcı oluyor. Mevcut konum paylaşma özelliği de yine yerimizi kişilerimize bildirmek, arkadaşlarımızda buluşmamızda, yol durumumuzu paylaşmamızda bize yardımcı olacak bir özellik. Canlı konumunuzu kimlerle, ne kadar süreyle paylaşacağınızı da kontrol etmenizi sağlıyor. İstediğiniz an paylaşımı durdurmak veya paylaşım süresinin dolmasına izin vermek de bizim elimizde.

Paylaşmak için yapmamız gereken ise, kişiyle veya grupla sohbet açıyoruz. “Ekle” düğmesindeki “Konum”un altında yer alacak olan “Mevcut Konumu Paylaş” seçeneğini seçeceğiz. Karşımıza çıkan menüden paylaşım süresini kendimize göre seçtikten sonra gönder tuşuna dokunuyoruz.

Whatsapp Teknoloji Fm

Mevcut konumu paylaştığımız kişi, konumu haritada görebilecek. Grup sohbetlerinde birden fazla kişi konum paylaştığı zaman aynı harita üzerinde tüm konumları işaretli olarak görebileceğiz.

Özellik WhatsApp’a eklendiğinde bir şey yapmamıza gerek yok, güncelleme sırasında eklenecek. Mevcut, canlı konum paylaşma özelliği günden güne sevilip kullanılmakta. Google Haritalar ile hayatımıza giren konum paylaşma özelliği sırasıyla Facebook Messenger, Snapchat Telegram gibi uygulamalara eklendi. Saydığımız bu uygulamalara gelen canlı konum paylaşma özelliği insanlar tarafından oldukça beğenildi ve sıkça kullanılmaya başlandı. WhatsApp da önümüzdeki günlerde bu özelliğin ekleneceğini kullanıcılarına duyurdu. Milyonlarca kullanıcısı olan uygulamanın mevcut konum paylaşma özelliği ile daha da gelişeceğini düşünüyoruz.

Tüm Teknoloji ve Mobil Haberlerimiz İçin Sizi Şöyle Alalım : Teknoloji ve Mobil Haberleri

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap