Mobil Teknoloji

Twitter’dan Video İndirmek!

Twitter'dan Video İndirmek!

Twitter, 328 milyon kullanıcısı olan sosyal paylaşım ağı… 140 karakterle sınırlı tweet’le, küçücük cümleleri dünyaya açan paylaşım sitesi evet. Hiç bilmeyen birisine ‘’az sözle çok şey anlatmak gibi de denebilir.’’ derseniz, karşınızdaki kişi her kullanıcıyı edebiyatımız şairleri ile denk tutacaktır. Oysa alakası yok. Az sözle çok şey anlatmak yerine, 140 karakteri doldurunca devamını da tweet’in başına ‘’+’’ işareti koyarak getirebiliyor. Şairane bir durum yok benim ilk tanışmamda sandığımın aksine.

Gün geçtikçe Facebook önemini yitirdi ya da aktif değil çoğu kullanıcı. Genç kesim Facebook’tan pılını pırtısını toplayıp yoğun bir şekilde Twitter’a geçti. Nüfus yoğunluğu sebebi ile Twitter’ın kurucuları bu siteyi yalnız mesaj yazma kalıbından çıkarıp, uygulamaya fotoğraf, GIF, video ekleme özellikleri de getirdi. Nüfus arttı ama yüz ölçümü de genişledi. Kullanıcısı da çok olunca insanlar duygu, düşünce ve etkinliklerini doğrudan buradan paylaşmaya başladı. Başka sitelerde, Youtube vb. gibi paylaşım yerlerinde olmayıp twitterda olan videoları edinmek isteyenlerin işi de çok kolay üstelik. Mesela bir videoyu beğendik. Bunu daha sonra bulabilir miyim, Google’da var mıdır, Youtube’da var mıdır diye düşünüp unutmaya veya vazgeçmeye gerek yok çünkü videoları indirmek bunları düşünmekten daha kolay.

Twitter’dan video indirmek için yapmamız gereken, sırasıyla yazacağım adımları uygulamak, yazdıklarımı uygularsanız kolaylıkla videoyu cihazınıza kaydedebilirsiniz. Yapmanız gerekenler şunlar: İndirmeyi düşündüğünüz videoyu içeren tweet’i açın ve hemen alt kısmında bulunan “üç nokta” işaretine tıklayın. Karşınıza birkaç seçeneğin bulunduğu bir menü çıkacak. Bunlardan  “tweet’in bağlantısını kopyala”yı seçin. Kopyalanan  bağlantı linkini sitenin url kısmına yani (http://www.downloadtwittervideo.com/) adresindeki ilgili kısma yapıştırın. “İndir MP4” yazan kısma tıklayarak videoyu kaydedin.

Telefondan indirmek için ise öncelikle telefonunuzun işletim sistemine uygun olan mağazaya girip ‘’ Twitter Video Downloader’’programını indirmeniz gerekiyor. Programı indirdikten sonra, Twitter’a girip indirmek istediğiniz videonun url adresini kopyalayın. Daha sonra kopyaladığınız linki, indirdiğiniz programdaki uygun olan yere yapıştırın ve ‘’download’’ butonuna basın. Böylece video artık telefonunuzda. Üstelik video’nun telefonunuzda yer kaplayacağı düşünceniz varsa düşünmeyin çünkü indirirken istediğiniz formatı da kendiniz seçebiliyorsunuz. Kalitesinde pek fazla değişiklik olmuyor. Birçok kullanıcı MP4 olarak indirmeyi tercih ediyor.

Aynı şekilde videolar gibi GIF’leri de indirmeniz mümkün. Tek yapacağınız değişiklik, aynı adımları uyguladıktan sonra son aşamada “Download MP4” seçeneğini seçmeniz.

Tüm Teknoloji ve Mobil Haberlerimiz İçin Sizi Şöyle Alalım : Teknoloji ve Mobil Haberleri

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap