İncelemeler

Razer Lancehead İncelemesi

Razer Lancehead İncelemesi

Razer Lancehead İncelemesi : Merhaba, bu makalemizde inceleyeceğimiz teknoloji tasarımı: Razer Lancehead. Kablosuz, sağlam ve güvenilir bir oyuncu faresi. Kablolu fareden eksik bir yanı yok, haliyle performans kaybı yok.

Profesyonel olarak eSpor ile ilgilenenler genelde kablolu fareyi tercih ediyorlar. Bunun nedeni; oyun sırasında bağlantı kopabiliyor, kablosuz farenin şarjı bitebiliyor ve bunun gibi bazı sorunlar olabiliyor. Bu gibi sorunların sıradan kablosuz farelerde olduğunu ve Lancehead’ın sıradan bir fare olmadığını söylemek isteriz.

Razer Lancehead İncelemesi

Lancehead, Razer’ın yeni amiral gemisi kablosuz oyuncu faresi, 16.000 DPI optik algılayıcı ve saniyede 210 inç ve 50 G ivme gibi özelliklere sahip. Bu nitelikler, algıları bir kenara bırakıp kablosuzu tercih etmemizi sağlıyor. Lancehead’ın en önemli özelliklerinden biri bir defa şarj edip 24 saat kullanılabiliyor olması. Üstelik farenin şarjı bittiğinde kolaylıkla şarj etmenizin veya kablolu olarak kullanmak istediğinizde kullanmanızın mümkün olduğunu söyleyebiliyoruz. Kutusunda bulunan 2.1 metre uzunluğunda örgülü kablo, fareyi istediğimiz şekilde kullanmamıza olanak sağlıyor. Ucundaki USB portunu Lancehead’in ön tarafındaki uygun yere takıyorsunuz. Yapmanız gereken bu kadar.

Razer Lancehead

Razer Lancehead‘in tasarımına baktığımızda, kullanımının oldukça kolay olduğunu görüyoruz. Hem sağ hem sol elli oyunculara uygun yapıda tasarlanan Lancehead’ın üzerinde 9 farklı tuş var. ikisi sol, ikisi sağ kenarında, iki tuş ve kaydırma tekeri ise sırtında bulunuyor.

Lancehead; 2.4 GHz frekans bandını kullanan bir olağanüstü kablosuz fare. Bilindiği gibi 2.4 GHz frekans bandını diğer kablosuz cihazlar da kullanıyor ve bunların bir araya geldiği noktada, ağa giriş ve çıkışlarında, frekans sıçramaları ile parazitler meydana gelebiliyor. Diğer farelerden ayrılan kısmı ise belirgin olarak bu özelliği diyebiliriz, Oyuncular rahatlıkla Lancehead’ı tercih edebilirler. Oyuncuların kablosuz fare tercih etmemelerinin temel nedeni zaten, bu frekans sıçramaları sebebiyle ortaya çıkabilecek gecikmeler. Fakat Razer, bu faresinde yer verdiği Adaptive Frequency Teknolojisi ile bağlantıda olası parazit olup olmadığını saniyede yüzlerce kez kontrol ediyor ve böylece frekans kaybı yaşatmıyor.

Kimler Razer Lancehead Kullanmalı

Genellik tüm bilgisayar oyuncularına hitap eden Razer Lancehead, pahalı fiyatı ile daha çok profesyonel ve eSpor oyuncularına daha çok uygun olacağına inanıyoruz.

Razer Lancehead Tournament Edition

Bu tasarımda en çok dikkat çeken şeylerden biri de, Razer Chroma RGB ışıklandırmaları. Farede dört ayrı programlanabilir aydınlatma bölgesi var. Bunlar; logo, kaydırma tekeri, sol şerit ve sağ şerit. Tüm bu bölümleri kişileştirebiliyor ayrıca farklı efektleri de seçebiliyoruz. Farenin ışıklandırmasını istediğimiz şekilde değiştirebiliyoruz. Genel olarak tüm masaüstü bilgisayar oyuncularına hitap eden Razer Lancehead, yüksek fiyatı sebebiyle daha çok profesyonel online oyun takipçilerine uygun görünüyor. Tüm özellikleri ile kablolu farenin de önüne geçen Razer Lancehehead’ın olumsuz tek yanı sadece her bütçeye uygun olmaması diyor ve makalemizi sonlandırıyoruz.

Razer Lancehead Teknik Özellikleri

Razer Lancehead Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Razer Lancehead
Ürün Türü Klavye ve Mouse
Üretici Razer
Teknik Detaylar
Bağlantı Kablosuz
Teknoloji Kablosuz
Arayüz USB
DPI 16000
Işıklandırma Razer Chroma 16.8 milyon
Tuş 9 adet
Pil Ömrü 24 saate kadar
Boyutlar 117 x 71 x 38 mm
Ağırlık 111 gram

Tüm İnceleme Haberlerimiz İçin Sizi Şöyle Alalım : İnceleme Haberleri

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap