Teknoloji

Razer CEO’su Tan Min-Liang Çalınan Klavyeyi Ulaştırdı!

Razer CEO'su Tan Min-Liang Çalınan Klavyeyi Ulaştırdı!

Avusturyalı genç oyuncu, kendisine hediye edilen Razer klavyesini bir talihsizlik sonucu çaldırdı, çalınan klavyesini daha bir gün bile olmadan, Razer’ın Singapur’lu CEO’su Tan Min-Liang, kendisine ulaşıp gönderdi.

Twitter hesabını aktif olarak kullanan Tan Min-Liang’ın Twitter’dan kendisini takip eden müşterileriyle fazlasıyla içli dışlı olduğunu takip edenler bilir. İster bir PR çalışması olsun, ister kendi içinden gelsin takipçilerinin fazlasıyla hoşuna giden bu durum sosyal mecradan taşıp bu kez Min-Liang’ın kişisel bir jestine dönüştü.

Avusturalya’nın Manly Daily gazetesinin haberine göre, bir grup hırsız 21 Aralık gecesinde Sydney‘de bir ailenin evine daldı. Daha sonrasında evin zemin katındaki kilitli garaja da sızan bu hırsızlar, bir çok eşyayla birlikte Adela Courteille isimli kadının, çocukları için satın aldığı yılbaşı hediyelerini çaldı. Bu hediyelerin arasında, oğlu Callum için aldığı Razer klavye de mevcuttu.

Olayın ve haberin üzerinden zaman geçmeden Tan Min-Liang konuyla ilgili şöyle bir tweet attı:

“Avusturalya’dan herhangi biri bu haberin sahibi ile birlikte bana ulaşabilir mi? Ulaşırsa çocuğun Razer klavyesine ulaşmasını sağlamak istiyorum.” şeklindeki tweet üzerine, Razer‘ın ülkedeki çalışanlarından biri CEO’ya ulaştı ve süreç başlamış oldu. Tam 1 gün sonra, Tan Min-Liang oyuncuya sadece klavyesini değil, full paket bir oyuncu takımı yolladı.

Hediye edilen paket Razer imzalı fare, klavye, mouse-pad ve kulaklık içeriyor. Başta da belirttiğimiz gibi belki bir PR çalışması ama zaten milyar dolarlık bir şirket olan Razer, bu davranışı ile oyuncuların gözünde daha da güzel bir yere sahip olacaktır.

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap