Oyun Teknoloji

Playstation 5 Ne Zaman Gelecek?

Playstation 5

Playstation 5 | Şuanda dünyanın en güçlü konsolu olarak Xbox One X olarak gösterildiğiniz pek çoğumuz biliyor. Peki buna karşı olarak Sony’nin bir şeyler yapıp yapmadığını merak etmiyor değiliz. Playstation 5 ne zaman gelecek?  PS5’in piyasaya sürüm tarihi ne zaman olacak? Tüm merak edilen soruları Sony CEO’su açıklığa kavuşturdu.

Sony CEO ve başkanı Shawn Layden verilen bir röportajda Playstation 5 için kayda değecek bir gecikmenin olacağını vurguladı. Bunun yanında PS4 Pro için özel oyunların çıkmayacağını belirtti.

Playstation 5

Yapılan röportajda PS4 Pro’nun PS4’ten ayrılıp ayrılmayacağı hakkındaki soruya Shawn Layden, bu durumun asla söz konusu olmayacağını belirterek, PS4 Pro’nun yalnızca 4Kçözünürlük, daha stabil bir görüntü kalitesi ve daha fazla depolama alanı sağladığını söyledi. Layden’a göre PS4 Pro standart modele göre daha stabil oyun kalitesi dışında hiçbir fark olmadığını belirtti. Yani bunu bir arabanın comfort ve full paketi gibi kıyaslasak yanılıyor olmayız.

Röportajın en önemli sorusu Playstation 5 ne zaman gelecek? Sorusuydu. Bu soruya Layden, Playstation 5 net olarak piyasaya sürülecek fakat geliştirmeler için biraz daha zamana ihtiyaçları olduğunu belirtti. Bu soru analistlere sorulduğunda PS4’ün çıkış tarihlerini tahmin etmişlerdi. PS5 için ise bu tahmin 2018 – 2019 yılları arasında çıkacağını öngörüyorlardı fakat bu tarihi 2018’in ikinci yarı yılında çıkabileceğini belirttiler. Yinede net bir tarih olmamakla birlikte çok erken bir tarih olarak görülmektedir.

Playstation 5

Bu gecikmenin sebepleri arasında kasıtlı olarak Sony’nin çıkaracakları yeni Playstation sürümü için Amerika’daki bu sürümü destekleyen 4K Tv pazarının en az %50 oranına ulaşması bekleniyor. Bu gecikmeyi düşündüğümüzde aslında yaşanan aksaklıklardan kaynaklanan bir problem olmadığı düşünülüyor. Sony tüm atılacak adımları önceden planlamış görünüyor.

Tüm Oyun Haberlerimiz İçin Sizi Şöyle Alalım : Oyun Haberleri

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap