Teknoloji

Penta Teknoloji, Halka Arza Hazırlanıyor!

Penta Teknoloji, Halka Arza Hazırlanıyor!

Teknoloji ürünlerinin dağıtımını üstlenen, bilgi ve iletişim teknolojisi ekipmanlarının toptan ticaretini gerçekleştiren Penta Teknoloji, halka arza hazırlanıyor. Şirketin yüzde 54,30’una sahip olan Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’una (KAP) yapılan açıklamada göre, halka arz için global koordinatör olarak WOOD & Company Financial Services yetkilendirildiği söylendi.

Penta Teknoloji Merkezi, Penta Yayın Kuşağı, Penta Depom, Penta Abonelik Yönetimi ve B2B e-ticaret portalı olan Bayinet gibi hizmetler sunan Penta Teknoloji, dünyaca ünlü pek çok teknoloji markası ile birlikte çalışıyor.

Penta Teknoloji’nin halka arz gerçekleştirecek olan ilk teknoloji odaklı firma değil.

TÜSİAD başkanı Erol Bilecik tarafından kurulan INDEX Bilgisayar ve şu an Türkiye’nin borsaya açık sayılı yazılım şirketlerinden olan Logo Yazılım da halka arz gerçekleştiren önemli teknoloji şirketlerinden biri.

Gözde Girişim tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklama şu şekilde: 

“ %54,30 oranında sermaye payı ile hissedarı olduğumuz, bilgi ve iletişim teknolojisi ekipmanlarının toptan ticareti işlerini yapan Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş.’nin (Penta) paylarının Borsa İstanbul’da halka arzı planlanmakta olup, uluslararası piyasalarda, söz konusu işlemi koordine etmek ve çeşitli konularda danışmanlık yapmak üzere WOOD & Company Financial Services, a.s.’nin  (WOOD&CO) global koordinatör olarak yetkilendirilmesine karar verilmiştir.

Saygılarımızla,

Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.”

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap