Teknoloji

Microsoft Surface Book 2 Tanıtıldı

Microsoft Surface Book 2 Tanıtıldı

Microsoft, yaptığı tasarımın tutulması sonucu yeni tasarımını piyasaya sürüyor. Microsoft, Ekim 2015’te ilk laptopu Surface Book’u sunmuştu. İlk olmasına rağmen kullanıcıları kendisine hayran bırakmayı başarmıştı. Kullanıcılara sorulduğunda dikkatlerini kuşkusuz en çok şu özelliklerin çektiğini söyleyeceklerdir:
Surface pro tarzı tamamen ayrılabilen klavye.
– Klavye ünitesinde yer alan muazzam GPU. Klavye ekrana takılıyken bu GPU devreye girip oyun, video editleme konularında ekstra güç sunması.
– 12 saat pil ömrü.
Bunlar sadece özelliklerden bir kaçı. Sırada Surface Book 2 var. Microsoft Surface Book 2 Tanıtıld. İlkinden iki yıl sonra tasarlanan bu teknoloji harikası çok ses getirecek gibi görünüyor. Microsoft yeni ürünüyle geleceğin laptopunu meydana çıkardığını iddia ediyor. İçerik yaratıcılarına oldukça vurgu yapan ve yeni ürünüyle destek veren Microsoft, oyuncuları ve iş insanlarını da unutmuyor.

Masaüstü bilgisayar, laptop ve tablet arasındaki bariyerleri kaldıran Surface Book 2, masaüstünün yüksek performansını, laptopların kullanım kolaylığını ve uzun pil ömrünü, tabletlerin ise yaratıcılığa desteğini kendi bünyesinde birleştirerek ortaya geleceğin bilgisayarını çıkarıyor. Microsoft’un tam da bunu yapmak için çalıştığı cihazı Surface Book 2, Nvidia GeForce GTX 1050 ya da 1060 grafik birimlerine sahip olarak yüksek oyun ve üç boyutlu çalışma performansı sunuyor. Bunun yanında 8. Nesil Intel Core i7 işlemciler, gerekenden fazla işlem gücüyle Surfacee Bok’ta karşımıza çıkıyor. Tüm bu donanım özelliklerine rağmen cihazın 17 saatlik video oynatma kapasiteli bir pile sahip olduğu da bilgiler arasında. Pil ömrünün uzun olması en beğenilen özelliklerden sadece biri olacak.

Microsoft Surface Book 2, ilk Surface’a oranla iki kat, MacBook Pro’ya oranla yedi kat daha güçlü olduğu belirtiliyor. Cihazı, taşınabilir yapan en önemli özellik ağırlık. Ağırlığa kısaca değinecek olursak cihazın 13 inçlik versiyonunun sadece 1,5 kg olması dikkatimizi çekiyor. Daha büyük olan 15 inçlik versiyon ise 1,9 kg olacak.
Fiyat açısından yorumlayacak olursak bildiğiniz gibi cihazın fiyatı henüz açıklanmadı. İlk Surface Book’u dikkate alırsak Surface Book 2’nin oldukça yüksek fiyatla gelmesinin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Microsoft’un karşılaştırma yaptığı ve kendi cihazının yedi kat kadar atında olduğunu söylediği cihazın MacBook Pro olduğunu düşünürsek fiyatının da MacBook Pro’dan fazla olabilme ihtimalini söyleyebiliriz.

Tüm Teknoloji Haberlerimiz İçin Sizi Şöyle Alalım : Teknoloji Haberleri

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap