Teknoloji

Microsoft 2019 Geliyor!

Microsoft 2019 Geliyor!

Evet yanlış değil, Microsoft’un 2019 sürümü geliyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinin Orlando kentinde düzenlenen Microsoft Ignite etkinliğinde Office 2019’un 2018 yılının sonlarında piyasaya sürüleceği açıklandı.

Microsoft 2019’un ne gibi yenilikler getireceği merak ediliyor. Bu makalede sizlere bunlardan bahsedeceğim. Öncelikle kullanılmakta olan Office 365’ten bahsedelim. Çünkü Office 365 hesabınıza Office 2019’daki tüm yeni özellikler gelecek. Office 365 aboneleri en güncel sürüm ve özelliklere sahip olmaya devam edecek.

Office 365 Nedir?

Office 365, en güncel Microsoft araçlarına sahip olmanızı sağlaya bir abonelik hizmetidir.  Microsoft tarafından sağlanan e-posta ve takviminize her yerden erişebileceğiniz, Office dökümanlarınızı (Word, Excel, PowerPoint vb.) web üzerinden düzenleyebileceğiniz bir platformdur.

Office 2019 hangi yenilikleri getirecek?

Microsoft 2019 başta Word, Excel, PowerPoint ve Outlook olmak üzere en çok kullanılan ofis uygulamalarının en güncel sürümlerini barındıracak.

Yeni sürüm ile birlikte Excel için yeni formüller ve tablolar eklenecek, fazla seçenek karşınıza çıkacak; PowerPoint sunumları içinse yeni ve geliştirilmiş görsel animasyonlar olacak. Yani sunumlarınız daha dikkat çekici olabilecek.

Office 2019, bulut için henüz hazır olmayan müşteriler için yeni kullanıcı ve BT yetenekleri ekleyecek. Örneğin, basınca duyarlılık, eğilme efekti ve mürekkep yeniden oluşturma gibi yeni ve geliştirilmiş mürekkepleme özellikleri daha doğal çalışmanıza olanak tanıyacak. Tamamen insan hayatını kolaylaştıran teknolojinin şimdilik en gelişmişi olan Microsoft 2019’da yeni formüller ve çizelgeler excel için veri analizini daha güçlü yapacak. Morph ve Zoom gibi görsel animasyon özellikleri PowerPoint sunumlarına renk katacak.Sunum sırasında sayfaya zoom yapılabilecek. Ayrıca Powerpoint Office 2019 ile birlikte çizim tabletlerinden alıştığımız baskıya göre kalınlığın artması gibi özellikleri destekleyebilecek. En fazla gelişmeyi şimdilik excel ve PowePoint’te duyduk ve araştırmalar sonucu görük. Microsofr 2019, bahsi geçen Office dökümanlarındaki gelişimin yanında sunucu geliştirmeleri, BT yönetilebilirliği, kullanışlılık, ses ve güvenlik güncellemelerini içerecek.

Microsoft son yıllarda Office 365 hizmetine daha fazla önem vermekte. Office 365 çok kullanışlı olmasına rağmen yeni ve bir başka sabit sürümü Microsoft neden piyasaya sürüyor diye düşünmemek mümkün değil. Bu konuyla ilgili Microsoft: “Office 2019, uygulamalarının bir kısmını veya tümünü kurum içi tutmaları gerektiğini düşünen müşteriler için değerli bir gelişme olacak” dedi.  Office 365 yeterli bir platform olabilir fakat daha gelişmiş bir sürümün insan hayatına elbette getirisi olacak.

Yeni sürümün şimdiden sizlere kolaylık getirmesini dilerim.

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap