Sinema

Marvel’in Yeni Filmi Black Panther

Marvel'in Yeni Filmi Black Panther

Marvel’in Yeni Filmi Black Panther | Merhaba, bu makalemizde Çizgi roman ve hikayeleri sinemaya uyarlayan ve her sinema filminde çok beğenildiği dile getirilen Marvel ve yeni çıkacak olan Black Panther hakkında bilgi vereceğiz.

Marvel, her yıl vizyona soktuğu sinema filmi ile sektörde harikalar yaratıyor. Gişede rekor kıran sinema projeleri insanlar tarafından seviliyor ve bir sonraki proje merakla bekleniyor. Marvel Comics, geçmişte çıkardığı süper kahramanların hikayelerini günümüzde sinema filmi haline getirerek onların devamlılığını sağlıyor. Sinema tutkunları Marvel filmlerini izlemek için hepsini sıraya koyuyor ve her çıkan filmin bir öncekinin devamı niteliğinde olabileceğini düşünüyor. Çünkü Marvel günümüze kadar yayınladığı filmleri arasında bir ilişki kurarak izleyicilere yeni ve çok geniş bir dünya sunuyor. Marvel Comics’e ait filmler bir sinema evreni oluşturuyor. Buna Marvel Sinematik Evreni deniyor. Marvel’in Sinematik evreni Üç evreden oluşuyor ve Black Panther 3. Evrede yer alacak; bulunduğu evrede kendisi ile birlikte 9 film yer alacak. Şimdi Film hakkında birkaç inceleme yapacağız.

Black Panther

Marvel sinematik evreninde 3. Evrede yer alacak olan Black Panther’in posteri ve fragmanı yayınlandı. Black Panther diğer Marvel filmleri gibi aksiyon, fantastik tarzında olacak. Başrolde Andy Serkis ve Chadwick Boseman yer alacak. Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke, Angela Bassett; oyuncu kadrosundaki önemli isimler.

Filmin yönetmen koltuğu Ryan Coogler’ın; Senaryo, Ryan Coogler ve Joe Robert Cole tarafından, ana hikaye temel alınarak yazıldı.

Hayali bir Afrika ülkesi olan Wakanda’da geçen film, babasının haince öldürülmesinin ardından Black Panther ünvanını devralıp ülkesine liderlik edecek olan prens T’Challa’nın hikayesi filmin konusu olacak. Kaptan Amerika: İç Savaş’da yaşanan olayların ardından sonra Kral T’Challa, teknoloji açısından gelişmiş, Afrika ulusunda geçen Wakanda’ya kral olarak geri döner. Fakat T’Challa, kendi tahtından indirilme tehlikesiyle karşı karşıyadır. İki güç Wakanda’yı yok etmek için birleşince, Kara Panter olarak bilinen kahraman, CIA ajanı Everett K. Ross ve Dora Milaje (Wakanda özel güçleri) üyeleriyle birleşmeli ve Wakanda’yı bir Dünya Savaşı’na sürüklemeyi önlemelidir.

Black Panther

Wakanda prensesi T’Challa’nın, kralın haince öldürülmesinin ardından tahta çıkmak için Kara Panterin pelerinini alması gerekir.

Fragmanın yayınlanması ardından merakla beklenen film Black Panther, 16 Şubat 2018’de vizyona girecek, iyi seyirler dileriz.

Tüm Sinema Haberlerimiz İçin Sizi Şöyle Alalım : Sinema Haberleri

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap