Mobil

LG V30, Android 8.0 sürümüyle Güney Kore’de Yayınlandı!

LG V30, Android 8.0 sürümüyle Güney Kore’de Yayınlandı!

LG’in en güncel amiral gemisi V30, Güney Kore’de Android 8.0 Oreo’ya geçirildi. Güncellenen yeni işletim sisteminin çok yakında diğer ülkelerde de sunulması bekleniyor.

Uzun bir zamandan beri kullanıcılar Android 8.0 Oreo’nun telefonlarına gelmesini bekliyor. Uzun zamandır bekleyen LG kullanıcıları için oldukça güzel bir haber geldi. LG V30’u Güney Kore’de kullanan kullanıcılar, Android Oreo’nun stabil sürümünü aldığını duyurdular. Bir süredir Beta’da olan Android Oreo, Güney Kore’de yayınlandı.

LG’nin ilk olarak Güney Kore’de bu güncellemeyi paylaşmasının sebebi: Şirket, bu hamlesiyle bir nevi açık betaya giriyor. LG, betaya katılanlar yerine çok daha geniş bir kitlenin Android Oreo kullanmasını sağlayarak daha kesin geri dönüş alıyor.

LG V30,  yeni işletim sistemi ile Güney Kore’de bir süre kullanıldıktan sonra dünya genelinde kullanıma açılacak. Güncellemenin diğer ülkelere ne zaman geleceği şu anda bilinmiyor, tahminen 2018’in ilk günlerinde güncelleme uluslararası olarak paylaşılacak.

LG V30’a gelen yeni güncelleme ile birlikte telefonun donanımı çok daha iyi bir şekilde optimize edildi. Aynı zamanda Oreo’nun özelliklerinden olan resim içinde resim modu gibi özellikler de var.

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap