Oyun

Konami ve UEFA eSpor Turnuvası Yapmayı Planlıyor!

Konami

Konami | Son yıllarda Dünyada popüler olan eSpor çılgınlığı tam gaz büyümeye devam ediyor.  Bu spor dalı Dünyada popüler olduğu kadar ülkemizde de popülerliğini arttırdı. Şuanda futbol oyuncuları için UEFA Şampiyonlar Ligi olarak izleyicilere sunulacak. Dünyada eSporun da gelişimi ile pek çok oyunun turnuvaları düzenlenmeye devam ediyor. Bunların içerisinde pek çok popüler oyun yer almaktadır. Bu oyunların içerisinde milyonlarca oyuncu kitlesi turnuvalara katılmak için adeta can atıyor. Futbol oyunu sektöründe popülerliğini koruyan Pro Evolution Soccer’in yapımcısı KONAMİ yakın bir zamanda Şampiyonlar ligi düzenleme kararı aldı.

KONAMİ “UEFA Şampiyonlar Ligi” adının lisans anlaşması için UEFA ile gerekli tüm görüşmelerin bittiğini açıkladı. Lisans işlemi anlaşması sağlandı ve sırada oyunun hazırlanması kaldı. Çıkacak oyunda futbolcuların oyunda belirtilen güçleri hakkında sosyal medyada birçok polemik oluştu. Sosyal medyayı yakından takip edenler bilirler, Ünlü futbolcular sosyal medya hesapları üzerinden belirlenen güçler hakkında paylaşımlarda bulundular.

Konami

UEFA’nın bu durum hakkında baya olumlu açıklamalar yaptığını söylemek mümkün. Buna ek olarak KONAMİ yetkilileri düzenlenecek eSpor Turnuvası hakkında “Turnuvaya katılacak oyunculara heyecan verici bir tecrübe yaşatmayı planlıyoruz ve furbol severlere, canlı yayınları ile bu heyecanı yaşatmak bizi gerçekten heyecanlandırıyor. UEFA ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.” Diye fikirlerini beyan ettiler. Turnuva düzenlenirken en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de “canlı yayın kitlesi beklenen kadar yoğun ve ilgili olacak mı?” Futbolun popüler olduğu ülkemizde bu turnuva içinde izleyici kitlesinin yoğun olacağı düşünülüyor. Futbol dalında ilk eSpor turnuvası olması sebebi ile de yoğun ilgi göreceği kesin gözü ile bakılmaktadır.

Konami

Turnuva Pro Evolution Soccer 2018 ( Konami ) ile yapılacak ve oyun ülkemizde sevilen ve pek çok kişinin tercihi bir futbol oyunudur. Bu kadar sevilen bir oyun olduğuna göre ülkemizi gururlandıracak takımların olacağına şüphemiz yok. Pek çok oyunun düzenlenen eSpor turnuvalarında ülkemizi temsil eden çok kaliteli oyuncularımız mevcut. Şimdi ise gözler Konami Pro Evolution Soccer’e çevrildi. Düzenlenecek bu turnuvada da kaliteli ve bizi gururlandıracak oyuncuları dört gözle bekliyoruz.

Tüm Oyun Haberlerimizi Okumak İçin Sizi Şöyle Alalım : Oyun Haberleri

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap