Teknoloji

İçişleri Bakanlığından İnternet Kafelere Düzenleme!

İçişleri bakanlığı

İçişleri bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 18 Eylül tarihinde açılacak olan okullarla ilgili birçok yeni düzenleme yapıldı. Bu düzenlemeler arasında İnternet Kafe prosedürü de yer alıyor. İnternet kafe kuralları yeni dönemde değişecek!

İçişleri bakanlığı

İçişleri bakanlığı yaptığı açıklamalarda öğrencilerin eğitime teşvikinde engel olarak karşılaştıkları hemen her şeyi açıkladı. Öğrencilerin ders saatleri içerisinde internet kafelerde zaman harcamalarından rahatsız duyduklarını belirten bakanlık internet kafe saatleri üzerinde yeni bir değişikliğe imza attı. Artık ders saatleri içerisinde internet kafeler başta olmak üzere bu gibi içeriklere sahip tüm oyun ve eğlence alanlarında bulunmak yasak olacak. Bu alanlara eğitim sürecinde öğrencilerin girişine izin veren yetkililer cezalandırılacak. Kısacası 2017-2018 eğitim yılı öğrencileri için internet kafe hayalleri yalan oldu. İçişleri bakanlığı bunlara ek olarak okul çevresinde veya yakınlarında bulunan internet kafelerinde düzenlenmesi yönünde çalışma yaptıklarını bildirdi. Yeni düzenleme aynı zamanda zararlı maddelerin de denetimi için görevlendirilecek memurları da içeriyor.

İçişleri bakanlığı

Tüm Teknoloji Haberlerimiz İçin Sizi Şöyle Alalım : Teknoloji Haberleri

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap