Oyun

GTA 6 Türkçe mi Geliyor?

GTA 6 Türkçe
GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

GT6 6 ne zaman gelecek Türkçe | GTA serisinin en başarılısı 2013’te satışa sunulan GTA 5. Fakat oyunun üzerinden çok zaman geçti.  2016’da satışında adeta zirveye ulaşan oyunu hala aynı heyecanla oynarken, bir yandan da GTA 6’yı bekliyoruz. İlk görüntüleri çıktı.

Bir çok oyun firmasının oyunlarda Türkçe dublaj seçeneği sunması sonucu Rockstar takipçilerinin aklına GTA 6’da Türkçe dublaj seçeneği veya altyazı olacak mı sorusunu getirdi.

GTA 6 Türkçe

Geçtiğimiz birkaç yıldan başlayarak, ( GTA 6 ne zaman gelecek ) oyun şirketlerinde Türklerin çalışması, oyunların Türkçe seslendirilmesi için büyük avantaj oldu. Örneğin Crysis, en sevilen aksiyon ve savaş oyunlarından bir tanesi. Bu oyunun Türkçe seslendirmesi başarılı olunca GTA’nın da Türkçeleştirilmesinin mümkün olduğunu düşündürdü. Biz Türk oyunseverler olarak uzun yıllardır hasret kaldığımız kendi dilimizde oyun oynama hasretine son zamanlarda son vermiş gibi görünüyoruz. Aslında yabancı dilde oynamak da zor gelmiyor artık çünkü o kadar seviyoruz ki oyun sayesinde yabancı dil dahi öğrenebiliyoruz. Farkında olmadan yabancı dil kelime bilgimiz gelişiyor. Yine de kendi dilimizde olması bizi fazlasıyla mutlu edecek.

Artık birçok dağıtıcı en önemli yapımlarını Türkçe metin, hatta dublaj seçenekleriyle ülkemizde piyasaya sunuyor. Rockstar Games (GTA’nın yapım şirketi) dublaj seçeneğini sunacak mı merak ediliyor.

‘’Elbette ülkemiz oyuncularının en sevdiği firmalardan biri de Rockstar Games. Uzun yıllardır büyük başarılar yakalayan oyunlara imza atan Rockstar Games’in Türkiye dağıtımcısı el değiştirdi. Daha doğrusu 2K’in ülkemizdeki PlayStation formlarındaki satışlarını PlayStation Türkiye üstlendi.’’

GTA 6 Türkçe

PlayStation Türkiye ise Türkçe oyunlar için oldukça önemli bir konumda. Peki GTA 6 zaman gelecek Bir çok oyunun Türkçe dublajı seçeneği olmasında etkili. Uncharted 3 ile başlattıkları büyük gelenek, Horizon: Zero Dawn ile devam etti. Şimdiyse dünyanın en büyük oyun yapımcılarından birinin, Rockstar Games’in dağıtıcılığını yapacaklar.

Bu bilgileri bir araya topladığımızda Rockstar tarafında ilk kez Türkçe oyunlar görmeye başlama ihtimalini görüyoruz.

GTA 6‘nın Türkçe dublaj seçeneği olması hakkında birçok yorumla karşılaşıyoruz. Bazı takipçiler bunun mümkün olmadığını söylese de bir ihtimal var görünüyor. Bize oyunu beklemek kalıyor. Peki ne zaman çıkacak? Zira Rockstar Games hem oyunlarının konsol ve PC çıkış tarihleri arasına oldukça uzun bir vakit koyuyor, hem de oyunları çok defa erteliyor. Net bir tarih yok. GTA 6’dan önceki temel Grand Theft Auto oyunlarının çıkış tarihlerine göz attığımızda şöyle bir durum ortaya çıkıyor:

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak ?

Oyun Yazılım YIL
Grand Theft Auto DMA Design 1997
Grand Theft Auto, London or (2) DMA Design 1997
Grand theft Auto III DMA Design 2001
Grand Theft Auto: Vice City Rockstar North 2002
Grand Theft Auto: San Andreas Rockstar North 2004
Grand Theft Auto: IV Rockstar North 2008
Grand Theft Auto: V Rockstar North 2013
Grand Theft Auto: 6 (GTA 6) Rockstar North 2018?

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap