Oyun

GTA 6 nasıl olacak? İşte İlk Detaylar!

GTA 6 nasıl olacak? İşte İlk Detaylar!

GTA 5’in satışa çıkarılması üstünden bir hayli zaman geçince, meraklar ‘’yeni bir oyun gelecek mi’’ sorusuna yöneldi. Satışa sunulduğu günden bu yana oyun severler arasında fırtına gibi esen GTA 5‘in ardından uzun zaman geçti. Yapımcı şirketin yeni bir oyun üzerinde çalıştığı dilden dile dolaşıyor. GTA 6 ile yola devam edileceği düşünülürken, yeni oyunun nasıl olacağı ise merak konusu.

GTA 6 ile ilgili ilk bilgiler geldi ve yenileri gelmeye devam ediyor. Oyun dünyasına yön veren NeoGaf forumlarında yer alan bilgiye göre Tim Neff tarafından paylaşılmış olan CV üzerinde oyunla ilgili ilk sinyallere ulaşıldı. CV detaylarında Neff’in Red Dead Redemption 2 ile birlikte GTA 6 için mo-cap çalışmalarına katıldığı ortaya çıktı.

Durumun yayılması ardından sitede yer alan CV bilgileri hemen değiştirilirken Tim Neff, burada belirttiği bilgilerin sahte olduğu açıklamasını yaptı. Daha önce GTA V için çalıştığını belirten aktör, her ne kadar daha önce yazdığı CV’sini yalanlasa da GTA 5 oyunu da buna benzer bir şekilde ortaya çıkmıştı.

GTA VI oyununda ana karakteri seslendirecek kişinin Eva Mendes olacağı düşünülüyor. Küba asıllı ABD’li aktris daha önce de Daha Hızlı ve Daha Öfkeli filmi ile adından sıkça söz ettirmişti.

GTA 6 ile ilgili Rockstar yöneticisi bazı açıklamaları da oyun severlerle paylaştı. Açıklamalar detaylı olarak incelendiğinde GTA serisinde ilk kez yeni bölümler görebileceğiz. Bu değişikliklerin arasında oyunun ülke dışına çıkması da bulunabilir.

Amerika rüyası modelini tepe noktasına ulaştıran GTA serisinde ilk kez ülke dışına çıkılarak Japonya’nın Tokyo şehrine doğru yol alınabilir. Eğer ülke dışına çıkacaksa, Amerikan kültürü ile benzer birçok noktası olan Japonya’ya gidilmesi en olağan ihtimaller olarak görülüyor. Bilindiği üzere 2000’li yılların başında geliştirileceği düşünülen GTA Tokyo projesinden son anda vazgeçilmişti.

GTA 6 oyunu için birçok sızıntılar aktarılsa da oyunun çıkış tarihi yakın sayılmaz. Oyunun en erken 2019 yılının son aylarında veya 2020 yılı başında piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

Bu yıl ise oyunla ilgili resmi bilgilerin Rockstar tarafından açıklanması bekleniyor ayrıca oyun severler için bir fragman yayınlanabilir.

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap