Mobil

Facebook Messenger ve Apple Music Entegrasyonu

Facebook Messenger

Merhaba Arkadaşlar bu makalemizde konu; çok konuşulacak olan ortaklık. Sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Facebook ile Apple’ın en iyi uygulamalarından olan Apple Music, entegrasyonla bir araya geldi. Facebook Messenger üzerine gelecek bir özellik ile hem Apple hem de Facebook kullanıcılarının memnun kalacağı bir ortaklıkla karşı karşıyayız.

Sosyal medyada anlık mesajlaşma uygulamalarından Facebook Messenger, aktif kullanıcı sayısı yönünden bildiğiniz üzere oldukça popüler. Yalnızca mesajlaşma değil, görüntü paylaşma, sesli ve görüntülü konuşma gibi özellikleri de olan uygulamaya şimdi bir özellik daha ekleniyor: Apple Music ile şarkı önerme -dinleme -paylaşma özelliği. Facebook Messenger’a daha önce Spotify entegrasyonu gelmişti. Artık Apple Music üyeleri için de Apple Music entegrasyonu var.

Facebook Messenger

Kullanıcıların şarkı önerisi almak amacıyla sohbet edebilecekleri bir Apple Music botu da var. Emoji göndererek bile şarkı önerisi istemek mümkün olacak. Her şeyi kullanıcıların memnun olması için düşünülen bu programda sadece şarkı paylaşımı ve önerisi değil sohbet özelliği de olacak. Konuşmalarda da kullanabileceğiniz Apple Music, böylelikle en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından birine eklenecek. Apple Music kullanıcıları artık Messenger’daki sohbet ekranı üzerinden istedikleri şarkının tamamını dinleme ve arkadaşlarıyla paylaşma olanağına sahip oldular. Apple Music aboneliği olmayan kullanıcılar da bunu kullanabilecek fakat şarkıların yalnızca 30 saniyelik kısmını dinleyip paylaşabilecek.

Apple Music’in 30 milyon ücretli üyesi mevcut. Bu sayı Facebook Messenger ile entegrasyonundan sonra artacak. Şarkı önerisi ve paylaşım için yapılması gereken tek şey Messenger’ı açarak sohbet ekranındaki “artı” simgesine dokunup Apple Music eklentisini seçmek.

Facebook Messenger

Apple Music’i Messenger’da etkinleştirmek için Messenger uygulamanızı açın, arama kısmına Apple Music yazın ve seçin. Bunun ardından bot size bir selam verecek, kısaca yapabildiklerinden bahsedecek. Yapabildikleri arasında şarkıcıya, albüme ya da türe göre öneriler yapabilmek en dikkat çekenler arasında. Bu botu ayrıca başka bir kişiyle olan konuşmanıza da eklemeniz mümkün. Bunu da yapmak için sol alt taraftaki “+” işaretine tıklayarak sohbet anında karşı taraf ile şarkı paylaşabilirsiniz.

Apple, kullanıcıların isteğine göre üretimler yapmaya özen gösteriyor. Üyelerin memnun kalması için farklı işlere imza atıyor ve konuşulacak ortaklıklara giriyor. Üretilen ve hizmete sunulan bu sistem kullanıcılar tarafından beğenilecek gibi görünüyor. Her geçen gün sosyal sitelere verilen önem artıyor ve buna paralel olarak kullanışlı paylaşım siteleri üretiliyor. Facebook Messenger ve Apple Music entegrasyonu da kullanışlı olacağı düşünülüp üretilen iddialı uygulamalardan bir tanesi.

Tüm Mobil Haberlerimiz İçin Sizi Şöyle Alalım : Mobil Haberler

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap