Oyun

Euro Truck Simulator 2 Multiplayer’da Ban Yememe Yolları!

Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2 | Başarılı simülasyon yapımları arasında yer alan Euro Truck Simulator 2 başka bir geliştirici tarafından Multiplayer oynama lüksüne kavuşturulmuştu. Oyun SCS tarafından çıkarıldıktan kısa bir süre sonra tüm dünya ülkelerinde oynanmaya başlanmıştır. Oyunun bu denli büyük bir oyuncu kitlesine sahip olması temel oyun değerlerini ön plana çıkararak Multiplayer platforma taşınmasına neden olmuştur. Bu taşınma sonrasında da başka bir geliştirici tarafından Truckers MP adı altında bir yazılım oluşturularak 5 temel server üzerinde multi olarak Euro Truck Simulator oynanmaya başlanmıştır. Geröek hayatta da oluğu gibi bu alemde de ihtiyaç duyulan trafik polisleri admin olarak görev yapmaktadır. Ve kanıtlar toplandığı sürece istedikleri kullanıcıyı istedikleri süre zarfınca banlayabilmektedirler. ETS 2 ban oldukça moral bozucu bir durumdur. Peki bu sorunla karşılaşmamak ve adminlerin gözüne batmamak için ne yapmak gerekir? Hepsi içeriğimizde sizleri bekliyor.

Euro Truck Simulator 2

Oyundan Ziyade Bir Simülasyonda Olduğunuzu Unutmayın!

Adminler trafiğin akışını bozacak hemen her şeyin görünüşünü alarak ban işlemlerini başlatmaktadır. Bunun yanında diğer kullanıcıların sizi absürt bir hareket yaparken kayıt etmesi ve sonrasında youtube’ye yüklemesi de bir ban sebebidir. Yani sadece adminlerden değil trafikte gördüğünüz hemen her araçtan çekinmeniz gerekmektedir. Aynı trafikte dolaşır gibi hem kendinizi hem de çevre taşıtları korumanız gerekmektedir. Takip mesafesi bu unsurların en önemlisidir. Takip mesafesinin ayarlanamaması durumunda oyunda yaşanan aksaklıklar (lag, ping vs.) ciddi kazalara yol açmaktadır. Euro Truck Simulator 2 ban sistemi böyle işlemektedir. Takip mesafesini koruyarak daha konforlu ve güvenli bir sürüş yapabilirsiniz.

Petrollere Girerken Kurallara Uyun!

Petroller Euro Truck Simulator 2 oyununun en bilindik unsurlarıdır. Aracınızın yakıtı tükendiğinde bu alanlara giderek yakıt almanız gerekmektedir. Ancak bir gidiş bir geliş formatında ki yollarda petrollere girmek ban yemenize yol açabilir. Geldiğiniz yönden petrole girerken önünde kırmızı girilme işareti bulunmadığına dikkat edin. Eğer petrol sizin şeridiniz tarafından değil de karşı şeritteyse petrolün girişi ileriki yoldur. Kırmızı giriş yasağı olan taraftan giriş yapmanız yasaktır. Eğer petrol karşı şeritte ise ileriki girişe gidip oradan dönmeniz gerekmektedir. Bu sayede gittiğiniz istikametin tam tersi yönünde ki girişe aracınızın ön kısmı gelecektir. Çıkışta da sinyalinizi verip açıktan alarak istikametinize yavaşça dönmeniz gerekmektedir. Bunun aksini yaparsanız ve biri tarafından kayıt altına alınırsanız ban yiyebilir ve oyundan uzaklaştırılabilirsiniz. ETS 2 petrole girme kuralı bu şekildedir.

Euro Truck Simulator 2

Scoda Kullanırken Dikkatli Olun!

Oyunun Multiplayer sürümünde sadece bir server üzerinde kullanıma sunulan Scoda markalı binek araçlar oyunun ana karakteri olan tırlara göre çok daha farklı bir kullanım sunmaktadır. Aracın motor gücü fazla olduğundan birçok kullanıcı tarafından kontrol edilememektedir. Bu nedenle de çeşitli kazalar meydana gelmektedir. Scoda kullanırken hız limitlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun yanında tırlara olan takip mesafeniz çok fazla olmalıdır. Aracın fren gücü düşük olduğundan büyük sorunlar meydana gelmektedir.

Tüm Oyun Haberlerimiz İçin Sizi Şöyle Alalım : Oyun Haberleri

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap