Oyun

EA Sports FIFA 18’in Sistem Gereksinimlerini Açıkladı!

FIFA 18 sistem gereksinimleri PC için açıklandı. Bu ay içerisinde satışa sunulacak olan oyunun sistem gereksinimleri PC kullanıcıları için açıklandı. Yılların süregelen futbol serüveni bu sene de oyuncuları kendisine hayran bırakacağa benziyor. Hızlı ve etkin bir sistem arzulayan oyun ilklerin imzasını da atacak.

FIFA 18 çıkış tarihi itibariyle oldukça hareketli bir döneme denk geldi. Oyunun sistem gereksinimlerinin yapımcı firma tarafından açıklanmasıyla herkes bilgisayarlarını kontrol etmeye başladı. Yaptığımız değerlendirmelere göre DirectX 12 sürümünü destekleyen ilk oyun FIFA 18 olacak. Oyunun ekran kartlarını ağlatacak bir kaliteye sahip olduğunu da söyleyelim. DirectX 12 son nesil üretim bandından çıkan bilgisayarlarda bulunmakta. Oyun sorunsuz bir şekilde oynanabilmesi için minimum DirectX 11 istiyor.

FIFA 18

 

FIFA 18 sistem gereksinimleri DirectX 11 için başlangıçta 64 Bit bir işletim sistemi arzuluyor. Bu işletim sisteminin yanında sisteminizin en az i3 olması gerekli. Ancak tam uyumluluk için tercih edilen sürüm elbette i7. Oyun Windows için 7, 8.1 ve 10 sürümlerinde çalıştırılabilecek. RAM olarak da kullanıcıların minimum 8 GB değerinde bir belleğe sahip olmaları gerekiyor. Ekran kartı açısından da NVDIA GTX 460 veya AMD Radeon R7 260 yeterli olacaktır.

FIFA 18

FIFA 18 DirectX 12 sahibi olan sistemler içinde Windows 10 64 Bit seçeneğini şart koşuyor. Bunun yanında i3 özellikli Intel 6300T gücünde ki işlemcilerde önerilen güçte sayılıyor. Oyun için minimum 8 GB RAM gerekmekte. Oyunda HDD için her oyuncunun 50 GB boyutunda yer ayırması şart. Oyun dosya boyutlarıyla gerçekten kalitesini ortaya koydu bile. Ekran kartı cephesinde ise DirectX 12 kullanıcılarını NVIDIA GeForce GTX670 gibi ekran kartları karşılıyor.

Tüm Oyun Haberlerimiz İçin Sizi Şöyle Alalım : Oyun Haberleri

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap