Sinema

Cem Yılmaz’dan Arif V 216

Cem Yılmaz, 23 Nisan 1973’te İstanbul’da doğdu. Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünü bitirdi. Kariyerine mizah dergisi Leman’da çizer olarak başladı, çizerliğin sonrasında BKM’de sahne aldı. Komedyenlik alanında büyük bir üne kavuşan Yılmaz,  4000’in üzerinde stand-up şovu için sahneye çıktı.

Cem Yılmaz’ın beyazperde kariyeri 1998 yapımı Ömer Vargı imzalı Her Şey Çok Güzel Olacak filmiyle başladı Vizontele ile devam etti.

Arif V 216

Cem Yılmaz’ın beyazperdedeki ilk önemli atılımını 2004’te senaryosunu yazıp aynı zamanda Ömer Faruk Sorak ile birlikte yönettiği, tüm zamanların en çok ses getiren yapıtlarından olan G.O.R.A ile gerçekleştirdi.

G.O.R.A.’nın ardından A.R.O.G.’un da senaryosunu yazıp başrolünde yer aldı. Ali Taner Baltacı ile birlikte filmin yönetmenliğini de üstlendi. Bu önemli yapıtların ardından 2006’da yine senaryosunu yazıp başrolünde oynadığı dram ağırlıklı Hokkabaz filmiyle devam etti. Yönetmenliğini yine Ali Taner Baltacı ile paylaştı. 2009’da Yahşi Batı’nın yine senaristliğini ve başrolünü üstlenirken yönetmen koltuğuna G.O.R.A’da çalıştığı Ömer Faruk Sorak ile oturdu.

Arif V 216

Yazıp yönetmediği bir çok filmde oyuncu olarak oynayan Cem Yılmaz. CM101MMXI FUNDAMENTALS şovunu beyazperdede izleyiciyle buluşturarak bir ilke imza attı.

Cem Yılmaz’dan yine farklı bakış açılarıyla yazıldığından emin olduğumuz bir proje geliyor.

Cem Yılmaz, nihayet üzerinde çalıştığı filmin çekimlerinin tamamlandığı haberini verdi. Haberi Sosyal medya hesabından “Sevgili dostlar, 71 gün süren Arif V 216 çekimlerini tamamladım, tatile doğru uçuyorum. Tüm ekip arkadaşlarımın selamı var” yazarak bildirdi. Film; G.O.R.A’nın oyuncularını konu alıyor.

Cem Yılmaz, “Arif’in devam filmini yaptık A.R.O.G.’da. Bu ondan farklı. Devam filmi gibi düşünmeyin. Sıfırdan başlayan bir hikâye” diyerek özellikle devamı olmadığının altını çiziyor.

Akıllara kazınan “Uzaylı da olsa insan insandır.” Gibi bir çok güzel repliğin bulunduğu G.O.R.A’nın robotu 216, Ceku ile birlikte eski Türk filmleri izleyip hüzünleniyor. İnsan olmak istediğini söyleyip, “Robot diyorduk ama adam çıktın sen” diyen dostu Arif’in yanına, İstanbul’a geliyor. 1960’lı yılların İstanbul’u.

Arif rolü Cem Yılmaz’ın, 216’yı ise yine Ozan Güven canlandıracak. Filmin Yönetmeni Kıvanç Baruönü, senaryo Cem Yılmaz’a ait.

Oyuncu kadrosunda Zafer Algöz, Seda Bakan, Özkan Uğur, Sadri Alışık, Mert Fırat gibi isimler yer alıyor.

Film 5 Ocak 2018’de vizyona girecek. Fragmanı yayınlandı bile!

Böyle bir film yapmanın uzun zamandır akıllarında olduğunu belirten Cem Yılmaz ve Ozan Güven, Arif ile 216’nın maceralarını animasyon yapmayı düşünmüş ama proje geçen 10 yılda sinemaya dönüşmüş. Böylesinin daha iyi olacağını düşünüyor ve sabırsızlıkla Ocak 2018’i bekliyoruz

Tüm Sinema Haberlerimiz İçin Sizi Şöyle Alalım : Sinema Haberleri

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap