İncelemeler Teknoloji

Asus N552VW Notebook İncelemesi

Asus N552VW

Asus N552VW bilgisayar üretiminde gerçekten başarılı bir firma. Gerek bilgisayarlarda sunduğu üst düzey performans gerekse de muhteşem tasarım çizgileri hemen herkesi Asus Notebook almaya teşvik ediyoruz. Teknolojifm.com ailesinde konuk ettiğimiz Asus N552VW bizleri gerçekten kendisine hayran bıraktı. Bilgisayarı hem iş hem de oyun konusunda sıkı bir testten geçirdik dilerseniz özellikleriyle birlikte bilgisayarın kullanıcı deneyimini aktaralım. Bundan önce ürünün güncel platform fiyatlarını sizlere üretelim. Ürün piyasada yaklaşık 4800 Türk Lirası fiyatında. Fiyat ve ürün karşılaştırmasını en sonunda yapacağız. Hemen deneyimlerimize geçelim.

16 GB DDR4 Ram İle Gücün Farkına Vardık!

Asus N552VW incelemesi esnasında bilgisayarı tüm işlem yükünü kaldıran DDR4 Ram’lerin performansına hayran kaldık. Her türlü kullanım için eşsiz bir performans sunan bu aprçalar oyun ve iş için mükemmel bir fırsat. Bilgisayarın diğer donanım özellikleriyle tam uyumlu olarak planlanan bu parça eşsiz bir deneyimle bizleri karşıladı. Elbette bir 32 GB veya 64 GB tercihimiz ancak performans açısından ekran kartı, işlemci ve depolamaya karşın en iyi tercih bu olmuş. Asus’a buradan artı puan vermek gerekiyor.

GTX 960 Sayesinde Kusursuz Oyun Deneyimi!

NVDİA GTX 960 M modelinin 4 GB boyutunda ki paylaşımsız ekran kartı sayesinde Asus N552VW tam bir canavar dönüşmüş. Eğer oynadığınız oyunlarda FPS kaygısı çekiyorsanız bu bilgisayar tüm sorunlarınızı ortadan kaldırabilecek güçte. Sahip olduğu 15.6 inç 1920×2080 ekranıyla muhteşem bir uyum yakalayan bu ekran kartı oyun sevdalıları için inanılmaz bir deneyim sunacak. Ekran IPS teknolojisinin yanında Full HD görüntü kalitesi de sunuyor.

Asus N552VW

İntel 6700HQ’den Güç Alan Bir Bilgisayar!

Gücünü İntel 6700HQ işlemciden alan bilgisayar tüm işlerinizi havada karada yapabilecek kadar kapasiteye sahip. İ7 ve 6 MB ön bellek değerlerine sahip olan işlemci standartta 2.6 GHz Turbo modunda ise 3.6 GHz hızına kadar erişim sağlayabiliyor. Bu işlemci sayesinde bilgisayar tüm bilgisayar deneyimlerini ayağınızın altına seriyor.

Disk Kapasitesi Ve Bağlantılar Tam Olarak Güncel Durumda!

SATA türünde 256 GB SSD ve 1 TB HDD sahibi olan bilgisayar sistem SSD üzerine kurulduğunda yüksek ve hızlı bir performans sunuyor. Çalışma ve açılış hızında gözlemlediğiniz bu performanstan bizler çok memnun kaldık. Bunların yanında bilgisayarda bir tanesi 3.0 gücünde olmakla birlikte 3 adet USB giriş yer alıyor. HDMI, Mini Display port ve Ethernet cihazın sahip olduğu diğer girişler.. Bunun yanında cihaz Bluetooth 4.0 ile birlikte geliyor. Bu girişlerin tamamı kusursuz bir dizayn ile yerleştirilmiş ve çok kullanışlılar.

Asus N552VW

Tasarım Ve Deneyimlerimiz!

Bilgisayar tam bir tasarım harikası denilebilir. Klavye ve gövde de kullanılan malzeme sizlere kaliteyi ve konforu çok net hissettiriyor. Uzun soluklu yazı yazma deneyiminizde parmaklarınızın yorulmadığı kesin bir sonuç. Bunun yanında klavyede 3 kademi olarak seçim yapacağınız bir aydınlatma yer alıyor. Bu aydınlatmanın kalitesini açıkçası takdir ettik. Gece kullanımda oldukça hoş bir deneyim sunan bu özellik klavyenin teknik kısmına hiçbir etkide bulunmadığı gibi görsel olarak sunduğu şölenle de ürünün başarısını bir daha ortaya koyuyor. Bilgisayarın alt kısmında siyah plastik bir malzeme kullanılmış. Ancak plastik kalitesi oldukça yüksek. Klavyenin sağ ve sol tarafında sizleri bekleyen SonicMaster teknolojisine sahip ses aygıtları da mükemmel bir deneyim sunuyor. Klavye çevresine yayılan simetrik dairelerden gelen ses oldukça kaliteli ve tatmin edici. Bunun yanında ürünün kapağında kullanılan alüminyum malzeme çok şık ve sağlam. Yine kapakta hafif bir ışıklı aydınlatılması sağlanan ASUS logosu da kullanımda ayrı bir hava katıyor.

Sonuca gelecek olursa bu ürün gerçekten başarılı bir profil sunarak sizlere fiyatına karşın çok daha yüksek bir performans sunuyor. Bütçeniz dahilinde indirimleri takip ederek almanızı tavsiye ederiz.

Asus N552VW

Tüm İnceleme Haberleri İçin Sizi Şöyle Alalım : İnceleme Haberleri

Yazar Hakkında

Teknoloji FM

Teknoloji blog, son dakika teknoloji haberleri, mobil blog, oyun blog, sinema ve teknoloji incelemelerimiz ile Teknoloji fm’i takip edin..

Yorum Yap